FA | EN | AR
جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 25
جمع بازديدها تاكنون: 627107


چهارمين جلسه كميته علمي استان قزوين برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان قزوين، دكتر وليزاده ضمن خوش آمد گويي به حاضرين جلسه، چكيده اي از مطالب عنوان شده در جلسات گذشته را ارائه نموده، افزودند: در این جلسه در خصوص ولوج روح و تعيين اعضاء كارگروه پيشنهادي و همچنين جمع بندي مباحث و مطالب عنوان شده در جلسات گذشته بحث و بررسی خواهیم کرد.

اين جلسه كه با حضور چند تن از قضات محترم دادسرا، پزشكان متخصص زنان و زايمان و فوق تخصص نوزادان و تعدادي از متخصصان پزشكي قانوني و همچنين اعضاء هيات علمي دانشكده حقوق برگزار شد، پیرامون تعيين اعضاء كارگروه تشخیص حرج و محل استقرار آن بحث و تبادل نظر شد و همچنين در خصوص ولوج روح نيز مطالبي ارائه شد. پس از طرح پیشنهادات و بحث و بررسی و اخذ نظرات حاضرین پیشنهاد گردید که صرفا مواردی به كارگروه معروفي شوند كه خارج از ليست بيماريهای تعيين شده هستند و در واقع به علت مینور بودن ناهنجاریها؛ وضعیت اقتصادی اجتماعی مادر می تواند در تشخيص حرج براي آنها تاثیر گذار باشد. پیشنهاد شد که حتما يك مددكار اجتماعي و یک روانپزشك يا روانشناس جزء اعضاء باشند و اظهارات مادر در جلسه استماع گردد. همچنین محل استقرار كارگروه در پزشكي قانوني باشد.

   لازم به ذکر است ششمین همایش سراسری طب و قضا در آبانماه 96 در شهر قم برگزار خواهد شد. به منظور پربارتر شدن همایش و بررسی دقیق تر محورهای همایش، کمیته های علمی تخصصی در هر استان با انتخاب یکی از محورهای همایش تشکیل گردیده است که موضوع مورد بحث در کمیته علمی استان قزوین "چالشهای تشخیص حرج در سقط درمانی" می باشد.


 

تاریخ انتشار: ٠٢:٥٤ -1396/06/02 کد مطلب :٢٩٤١٧
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

ارائه خدمات دادپزشك

گزارش عملكرد پزشکی قانونی استان

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: قزوين، انتهاي بلوار دانشگاه بين الملل امام خميني (ره) (خ نوروزيان)، پشت صدا و سيما، مجتمع ادارات پونك، خيابان شهدای حج
تلفن: 33652181، دورنگار: 33652182،
پیام کوتاه: 30005006001401