• افزایش 47 درصدی غرق شدگی در سال 96 در استان قزوین

   افزایش 47 درصدی غرق شدگی در سال 96 در استان قزوین

   افزایش 47 درصدی غرق شدگی در سال 96 در استان قزوین

   طی 12 ماهه سال 96 (25 نفر) بر اثر غرق ‌شدگی درکانال ها، رودخانه ها و ... در سطح استان قزوین جان خود را از دست دادند. که درمقایسه با سال 95 افزایش 47 درصد داشته است .

   به گزارش روابط‌عمومی اداره‌ کل پزشکی‌ قانونی استان قزوین.

   دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین گفت . با توجه به آمار در 12 ماهه سال گذشته بر اثر غرق شدگی در (استخر، کانال آب، رودخانه و دریاچه مصنوعی) ، تعداد 25 نفر جان خون را از دست دادند. که از این 25 نفر سال 96 (22 مرد و 3 زن بودند) که در مقایسه با 17 نفر سال 95 افزایش (47 درصدی) نشان می دهد.از 17 نفر سال 95 (14 مرد و 3 زن) بودند.

   بیشترین محل غرق شدگی با 11 مورد در کانالهای آب اتفاق افتاده است و پس از آن به ترتیب دریاچه های مصنوعی، استخرها و رودخانه ها بیشترین موارد را به خود اختصاص داده اند.

   وی در ادامه افزود: در دو ماهه اول سال جاری 2 نفر بر اثر غرق شدگی در (دریاچه مصنوعی و استخر شنا) جان خود را از دست دادند که در مدت زمان مشابه سال گذشته هیچگونه تغییری نداشته است و همگی آنها مرد بودند.

   دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان اظهار داشتند. با توجه به آغاز فصل گرم سال در خصوص شنا کردن در محیطهای نا امن و بدون غریق نجات نیز هشدار داد.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: