• طی 11 ماه اول سال، 21 نفر بر اثر گاز منوکسید کربن جان خود را در قزوین از دست دادند.

   طی 11 ماه اول سال، 21 نفر بر اثر گاز منوکسید کربن جان خود را در قزوین از دست دادند.

   طی 11 ماه اول سال، 21 نفر بر اثر گاز منوکسید کربن جان خود را در قزوین از دست دادند.

   طی 11 ماه سال 97 تعداد 21 نفر در اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن (گازگرفتگی) در استان قزوین جان خود را از دست داده اند که در مقایسه با 20 نفر مدت مشابه سال قبل ، 5 درصد افزایش نشان می دهد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین

   دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین با اعلام مرگ 21 نفر از هم استانیها طی 11 ماهه سال 97 نسبت به خطرات ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسایل گاز سوز و گرمازا هشدار داد0 وی با اشاره به مرگ 21 نفر طی 11 ماهه سالجاری افزودند: متاسفانه با توجه به عدم رعایت نکات ایمنی و همچنین هشدارهای داده شده در استفاده از وسایل گاز سوز شاهد مرگ خاموش 21 نفر در سطح استان قزوین بودیم که 17 نفر آنها مرد و 4 نفر آنها زن بوده اند. این تعداد در مقایسه با 20 نفر مدت مشابه سال قبل، 5 درصد افزایش را نشان می دهد.

   دکتر ولیزاده در ادامه افزودند: طبق گزارش واحد آمار در سال 96 بیست و پنج در سطح استان دچار مرگ ناشی از گاز گرفتگی شده بودند که با توجه به جمعیت استان؛ 1/9 نفر به ازای هر یکصدهزار نفر را شامل می شود و در مقایسه با میانگین کشوری 0/9 به ازای هر یکصد هزار نفر، رتبه چهارم را در سطح کشور پس از استانهای خراسان شمالی، سمنان و مرکزی به خود اختصاص می دهد.

   ایشان در ادامه با توجه به استفاده گسترده از وسایل گرمازا از مردم خواست تا در استفاده از وسایل گرمازا و آبگرمکن ها و ...... هشدارهای ایمنی را جدی بگیرند و با رعایت نکات ایمنی از مرگ خود یا عزیزانشان پیشگیری نمایند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: