• برگزاری چهارمین نشست شورای مسئولان قضایی استان قزوین به میزبانی اداره کل پزشکی قانونی

   برگزاری چهارمین نشست شورای مسئولان قضایی استان قزوین به میزبانی اداره کل پزشکی قانونی

   برگزاری چهارمین نشست شورای مسئولان قضایی استان قزوین به میزبانی اداره کل پزشکی قانونی

   چهارمین نشست شورای مسئولان قضایی استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قدرتی؛ رییس کل دادگستری استان (رئیس شورا) و اعضای شورای قضایی، در سالن کنفرانس اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین برگزار گردید.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین این جلسه که در مورخ 98/7/03 ساعت 8/30 و با میزبانی اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین برگزار گردید. با دستورات جلسه: 1- تبیین دستورالعمل "حفظ کرامت و ارزشهای انسانی در قوه قضائیه " 2- بیان مشکلات زیر ساختی اداره کل پزشکی قانونی استان و بازدید میدانی دراین باره 3- اتخاذ تصمیم درمورد استقرار نماینده اداره ثبت اسناد و املاک در دادگستری 4- برنامه ریزی در مورد اقدام ادارات کل تابعه درباره " طرح طلایه داران صلح و سازش"

   در ابتدا تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید توسط جناب آقای حسین زاده و قرائت وصیت نامه شهید توسط جناب آقای عبدالهی آغاز گردید.

   در ادامه آقای محبی دبیر محترم جلسه ضمن عرض سلام و تشکر از حضور اعضای محترم در جلسه و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گران سنگ انقلاب اسلامی، از تمهید مقدمات جلسه توسط آقای دکتر ولیزاده مدیر کل محترم پزشکی قانونی استان تقدیر و دستورات جلسه را قرائت نمودند و همچنین ریاست محترم شورا و اعضای محترم مطالبی در خصوص دستورات جلسه ارائه نمودند:

   - حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قدرتی؛ ریاست محترم کل دادگستری استان و رئیس شورا :

   ضمن عرض سلام و تشکر ازاعضای شورا، از آقای خوشه چین دادستان نظامی قزوین که به اردبیل رفتند تشکر کرده و به آقای ابراهیم نژاد دادستان جدید تبریک می گویم و آرزوی موفقیت برای ایشان می نمایم. هفته دفاع مقدس را که یادآوری جان فشانی شهدا، جانبازان و آزادگان می باشد را گرامی می داریم. انشاءا... عزاداری های شما قبول باشد و از این سفره رحمت الهی توشه ای برای آخرت فرستاده باشید. خوب است که در هفته دفاع مقدس با مجاهدتهای شهدا و ایثارگران آشنا شویم و تلاش کنیم پاسدار خوبی برای خون آنها بوده و با پایداری از ارشها و اهداف مقدس شهدا و امام شهدا(رحمت اله علیه)به اهداف مقدس جمهوری اسلامی دفاع کنیم. بی گمان عاشورا یک گنجینه بی پایان و منشاء عزت و عظمت جهان تشیع و اسلام است. آینده بشریت هم با الگوگیری از حادثه عاشورا است و جامعه بشری با ظهور و قیام حضرت مهدی (عج) از برکات امام حسین (ع) بهره مند می شود. حادثه کربلا معلول چند عامل بود : 1-بی بصیرتی و جهالت مردم 2-دنیا طلبی و 3-ترس. این عوامل باعث شدند فرزند حضرت زهرا (سلام اله علیها) به شهادت برسند. تقابل بین حق و باطل همیشه وجود داشته و خواهد داشت. هرکسی ممکن است در صف یزیدیان و یا در صف حسینیان (ع) باشد. کسانی که ساکت و نظاره گرند و از حق دفاع نمی کنند هم درواقع در صف یزیدیان قرار می گیرند. مراحلی که باعث می شود انسان به این وضعیت برسد پنج مرحلی است :1-علاقه به دنیا 2-حرص به دنیا 3-اسراف و تبذیر 4- عدم دفاع از حق 5- مقابله با حق که گاهی بیانی است و گاهی عملی. اینکه همه حرفها و مطالبمان امور دنیایی باشد از نشانه های دنیا طلبی است. باید بسیار مراقب باشیم که ذره ای حرام وارد زندگیمان نشود. قریب به اتفاق پرونده ها همین حب دنیا و حرام خواری بر می گردد. مثلاً موضوعات سرقت، رشوه، اختلاس و مطالبه ارث و ... به یاد داشته باشید که ما پدر حوزه قضایی خود هستیم و باید دلسوزانه و مجدانه کارکنیم. از خودمان شروع کنیم باید زندگی خود را پاک کنیم. اهل خمس باشیم. کوچکترین فرصتی که پیدا می کنیم باید به دنبال یک امر مثبت باشیم.

   در ادامه ایشان بیان داشتند دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش های انسانی در قوه قضاییه مصوب 1398 ریاست محترم قوه قضاییه قضاییه ابلاغ گردیده که بسیار مترقی و منبعث از آموزه های دینی، فقه شریف شیعه، اصول اخلاقی و سیاست های کلان دستگاه قضایی می باشد. لازم است مدیران محترم سازمان های تابعه این دستورالعمل را برای کارکنان خود قرائت و گزارش این جلسات و اقداماتی که در راستای آن داشته اند به دادگستری کل بفرستند و حتی اگر پیشنهاد اصلاحی دارند اعلام کنند.

   در ادامه جلسه دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل پزشکی قانونی را در نیمه اول سال 98، موانع راه اندازی پزشکی قانونی در الموت و میزان پیشرفت کار در احداث سالن انتظار ساختمان معاینات اجساد قزوین را ارایه نموده و خواستار مساعدت شورا در حل مشکلات مربوط به اخذ مجوزهای انشعابات سالن تشریح شهرستان تاکستان و رفع ایرادات ارتباط الکترونیکی مراجع انتظامی با ادارات پزشکی قانونی گردیدند.

   در ادامه جلسه اعضای محترم شورا مطالبی در خصوص دستورات جلسه ارائه نمودند.

   «جلسه با صلوات بر محمد و آل محمد پایان یافت»

   روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین


   گالری
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: