• افزایش 31 درصدی مصدومین ناشی از تصادف در شهریور ماه سال جاری

   افزایش 31 درصدی مصدومین ناشی از تصادف در شهریور ماه سال جاری

   افزایش 31 درصدی مصدومین ناشی از تصادف در شهریور ماه سال جاری

   آمار مقایسه ای درگذشتگان و مصدومین ناشی از تصادف در شهریور ماه سال جاری، 710 نفر مصدوم و 34 نفر در اثر تصادف جان خود را از دست دادند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین

   دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در شهریور ماه سالجاری تعداد 34 نفر (26 مرد و 8 زن) در حوادث رانندگی کشته و 710 نفر مصدوم شدند. آمار متوفیات تصادفات شهریور ماه نسبت به آمار 37 نفر مدت مشابه سال قبل، کاهش 8 درصدی داشته است. بیشترین موارد مرگ و میر مربوط به حوزه برون شهری می باشد که 30 مورد را به خود اختصاص داده است؛ 2 مورد درون شهری و 2 مورد در جاده های روستایی اتفاق افتاده است.

   مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین در ادامه افزودند: با توجه به گزارش واحد آمار در شهریور ماه سال جاری فوت های ناشی از تصادف جاده های روستایی، 23 درصد و درون شهری 67 درصد کاهش داشته و در حوزه برون شهری 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

   ​همچنین در این مدت 7نفر فوتی ناشی از تصادف در حوزه خارج از راه، داخل مزارع یا باغات و معدن (طبق اعلام پلیس)؛ سه مورد مرگ ناشی از تصادف با فاصله فوت بیش از یک ماه از زمان تصادف و یک مورد مرگ به دنبال تصادف عابر با قطار (مجموعا 11 نفر) داشته ایم که مطابق مصوبه کمیسیون ایمنی راه جزو آمار فوق لحاظ نگردیده است.

   وی در ادامه با اشاره به افزایش 31 درصدی آمار مصدومان افزودند : در شهریور ماه سال جاری 710 مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که از این تعداد 467 نفر مرد و243 نفر زن بوده اند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومان541 نفر بود، 31 درصد افزایش داشته است.

   ​لازم به ذکر است با توجه به احتمال فوت برخی از بیماران در مراکز درمانی خارج از استان آمار فوق الذکر نهایی نبوده و ممکن است پس از تجمیع کشوری مختصر تغییراتی پیدا کند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: