• دیدار مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین با دادستان شهرستان تاکستان

   دیدار مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین با دادستان شهرستان تاکستان

   دیدار مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین با دادستان شهرستان تاکستان

   دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین با رجبی دادستان شهرستان تاکستان در محل دادسرای شهرستان دیدار و گفتگو کرد. در این جلسه که با حضور مسوولین نظام پزشکی، شبکه بهداشت و درمان و مراکز درمانی و شهرداری و شورای شهر تاکستان تشکیل شده بود، مشکلات مربوط به صدور جواز دفن و انتقال اجساد به پزشکی قانونی و مرکز ساماندهی صدور جواز دفن بررسی گردید و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین دکتر ولیزاده طی نشستی در روز دوشنبه مورخ 98/08/13 با آقای رجبی دادستان محترم شهرستان تاکستان در خصوص مسائل و مشکلات صدور جواز دفن برای متوفیات و انتقال اجساد از بیمارستانها یا سطح شهر به پزشکی قانونی یا مرکز ساماندهی صدور جواز دفن شهرستان تاکستان گفتگو کرد. در این جلسه دکتر طاهرخانی رئیس نظام پزشکی شهرستان تاکستان، دکتر سلیمانی رئیس بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان، دکتر ستوده رئیس بیمارستان شفاء شهرستان، دکتر جلال رحمانی رئیس شبکه بهداشت شهرستان، آقای سعید رحمانی رئیس شورای شهر، آقای زمانی رئیس ثبت و احوال، سرهنگ موسوی نماینده فرماندهی انتظامی، و نماینده شهرداری و آرامستانهای شهرستان تاکستان حضور داشتند.

   دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین گفتند: مرکز ساماندهی صدور جواز دفن(دادپزشک) در قزوین و شهرستانهای تابع راه اندازی شد که سه هدف را دنبال می کند. 1- تسهیل و تسریع در معاینه و صدور جواز دفن برای اموات 2- کاهش ورودی پرونده های کیفری به مراجع قضایی و انتظامی و پزشکی قانونی 3- استاندارد سازی و علمی سازی صدور جواز دفن. دکتر ولیزاده در ادامه بر ضرورت اجرای این طرح در استان افزود: این طرح ملی و کشوری است که توسط سازمان پزشکی قانونی کشور با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حال اجرا است و در استان قزوین نیز اجرا میشود. مدیر کل پزشکی قانونی استان در خصوص مسائل و مشکلات پیش روی اجرای این طرح در شهرستان تاکستان مطالبی را ارائه نمودند. و اظهار داشتند متاسفانه در شهرستان تاکستان علیرغم گذشت بیش از یک سال از اجرای طرح مشکلاتی وجود دارد که منجر به برخی ارجاعات غیر ضروری اجساد به پزشکی قانونی و مراجع قضایی و گهگاه نارضایتی مردم می گردد که انتظار می رود در این جلسه با تصمیم گیریهای مناسبی که صورت می گیرد موانع و مشکلات موجود مرتفع گردد.

   در ادامه دادستان شهرستان تاکستان هم با استقبال از اجرای طرح بر ضرورت هماهنگی بیشتر بین دستگاههای دخیل در این امر تاکید کردند. در ادامه جلسه اعضاء جلسه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و مصوباتی به تصویب رسید که مقرر گردید از طریق دادستانی برای اجرا به کلیه اعضا ابلاغ گردد.

   گالری
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: