• افزایش 38 درصدی فوت های ناشی از تصادفات در مهر سال جاری

   افزایش 38 درصدی فوت های ناشی از تصادفات در مهر سال جاری

   افزایش 38 درصدی فوت های ناشی از تصادفات در مهر سال جاری

   آمار مقایسه ای درگذشتگان و مصدومین ناشی از تصادف در مهر ماه سال جاری، 616 نفر مصدوم و 29 نفر در اثر تصادف جان خود را از دست دادند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان قزوین

   دکتر ولیزاده مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت : در مهرماه سالجاری تعداد 29 نفر (25 مرد و 4 زن) در حوادث رانندگی کشته و 616 نفر مصدوم شدند. آمار متوفیات تصادفات مهر ماه نسبت به آمار 21 نفر مدت مشابه سال قبل، افزایش 38 درصدی داشته است. بیشترین موارد مرگ و میر مربوط به حوزه برون شهری می باشد که 25مورد را به خود اختصاص داده است 2 مورد درون شهری و 2 مورد در جاده های روستایی اتفاق افتاده است

   مدیر کل پزشکی قانونی استان قزوین در ادامه اضافه کردند و افزودند. با توجه به گزارش واحد آمار در مهرماه سال جاری فوت های ناشی از تصادف جاده های روستایی با 98 درصد، برون شهری با 47 درصد افزایش و درون شهری با 33/3 درصد نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است.

   همچنین در این مدت (1 یک نفر) فوتی ناشی از تصادف در حوزه خارج از راه، داخل زمین های کشاورزی (طبق اعلام پلیس)؛ (یک1 مورد) مرگ ناشی از تصادف با فاصله فوت بیش از یک ماه از زمان تصادف داشته ایم که مطابق مصوبه کمیسیون ایمنی راه جزو آمار فوق لحاظ نگردیده است.

   وی در ادامه با اشاره به کاهش 10/4 درصدی آمار مصدومان افزودند : در مهر ماه سال جاری 616 مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که از این تعداد 424 نفر مرد و 192 نفر زن بوده اند. این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومان 688 نفر بود، 10/4 درصد کاهش داشته است.

   ​لازم به ذکر است با توجه به احتمال فوت برخی از بیماران در مراکز درمانی خارج از استان آمار فوق الذکر نهایی نبوده و ممکن است پس از تجمیع کشوری مختصر تغییراتی پیدا کند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: